View Single Post
  #471 (permalink)  
Vechi 12 oct 2011, 17:23:57
bobopuiu's Avatar
bobopuiu bobopuiu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
da, am luat si nutrinatal si galador la prima sarcina si nu ma ajuat.

desi i dau complectare lapte praf la tavi, am mai mult lapte acuma decat la primul copil....nu stiu cum se explica ca oricum nu fac nimic diferit zic eu, ba la primul copil eram mai odihnita ca era doar unu.

eu mai am cateva pastile dinalea scumpe si mai iau din ele 1-2 zile cand vad ca scade productia si fac mai mult de 1 sticla de lapte praf/zi.

spre seara 5-7-8 chiar simt sanii goi-goi si "atarnati" ca sa ma exprima romaneste

ce zapacia esti))
eu nu stiu cat lapte am, cat n am, mie nu mi s asa plini cum imi erau la raisa, dar inca mancam doar dintr un san la o masa...si ii ajunge,plus azi am fost la stoma, si urma sa lipsesc ceva vreme..si am muls din sanul din care a papat inca 60..deci sigur am vreo 200)))
wai azi 2 ore m a tinut cascata la dentist..jale ce stres pe mine..mi a scos plombele de pe 2 masele de pe radacina..ce chestie, opdata platesc sa mi obtureze canalele, acum sa le dezobtureze
deja erau praj, doar radacini, si pic perete..si sa nu le pierdem la imbracam..mai merg vineri ca mai am un ciot sus...sa le facem toate 3..
asa ca iarasi am umblat lela...
fac o placinta cu mere ca socru o asteapta)
apoi sa fug la mama, ca azi n am mers..
no merg sa pun la cupotor
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat