View Single Post
  #4759 (permalink)  
Vechi 16 mai 2012, 11:12:58
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul

O sa mananc si eu fibrobar maine ca ultima data n-am fost la fel de buna cum as vrea la kangoo.

Numa maicamea nu vede asta.Azi imi zice cica"parca erai mai slaba luna trecuta"!!
Desi toti ,toti mi-au zis ca am dat jos , se vede in kg , cm , pe haine ,vad eu pemine!! ea tot spune ca nu.Pana n-o sa ma vada infometandu-ma n-o sa termine..

Pe bune? De obicei mamele vor sa manance copiii cat mai bine...
Daca ai slabit si se vede si toti spun asta, nu ai de ce sa o iei in seama...

Cand m-am ingrasat si eu in primul an de facultate (prima dragoste, nedormit, mancat noaptea prostii) mi-a zis si mie ca am luat proportii si ca incepe sa se vada... Contez pe parerea ei...

Acum insa e obsedata sa mananc, are impresia ca ma infometez, cand sunt f departe de acest lucru. Mai ales ca imi spune ca nu pot sa mai arat chiar ca la 16 ani cand ma apropii de 30. Si ma oftic ca daca la 25 - 26 de ani aratam ca in liceu, de ce sa nu pot arata si la 29?

Oricum nu renunt, chiar daca de multe ori o dau in bara!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]