View Single Post
  #477 (permalink)  
Vechi 14 iul 2010, 16:58:04
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de deea9 Vezi mesajul
hmmm... asta nici mie nu-mi place! la mine primesc PC doar cu portia , acum ceva mai mult, ca-i vacanta! cred ca de aceea ma si sui uneori pe role si plecam la plimbare asa am si eu motivatie
Super ,mamici cu role ! Le ador ! Pupicei ca te mentii in forma asa !
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
scuze in ca o data
de cava ani tin ziua lui fiu-mio in costume de baie, la iarba verde. e si apa in apropiere ... ei isi fac frigaruile si of cat is de importanti. intr-unul din anii trecuti, am dus 12 copiii ... noroc ca are un vecin microbus . singurul inconvenient e ca nu am unde tine tortul la rece ... si trebuie sa fac un drum in oras dupa el.
Alta mamica super ! Felicitari pentru felul cum va cresteti copiii !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ce mamici faine suntetiImi plac mult ideile astea originale, nu-mi plac petrecerile la mac sau la mallBietii copii, noi ii invatam sa aprecieze mancarea gresita si pe urma ne plangem ca nu-s sanatosi sau rezistenti la boli
fetele, fug sa incropesc ceva de papa pt al meuNe vedem mai tarzziu, o zi buna!
Emy o sa fim si noi mamici si o sa facem exact ca ele ! Avem de invatat !
Citat:
Anterior postat de symonycy Vezi mesajul
Hallo, fetelor!!!!!!
Am intuit eu bine aseara cand am zis ca-mi dati de lucru azi cu cititul....de la pagina 31 am luat-o.
Mama Tembo, imi pare rau , am citit de durerile tale . Si-am mai citit si fata cu patul pe picior. Io nu zic nimic ca ti-ai luat destul de la fete .
Christala, nu esti singura care a comis-o aseara cu mancatul. Eu dupa ce am bagat ca nebuna zumba, am dar iama aseara in niste grisine si apoi, normal, dupa sarat am avut pofta de dulce. Asa ca am bagat si o ciocolatica. Am mai stat eu un pic si am dat cu nasul in frigider de niste soric, asa ca l-am mancat ca doar imi venise pofta de ceva sarat dupa dulce. Si ca sa fie treaba treaba azi noapte la 11 am mai mancat si niste pepene galben. De azi nu mai fac(asa zic mereu)
Fetelor, va pupic pe toate, tre sa fug sa fac ceva de mancare, niste pulpe pe gratar, dar pana le dezosez.....pe urma zumba....
Mai iau pauza sa vad ce mai scrieti
Buna Simo ! Lasa ca imi trece pana ma marit ! Oauuuuuu ce ai putut sa amesteci acolo ! Gata pantalonii jos si intoarce fundul ca nu mai tine ,fetita rea ce esti !
Dar nu te simti rau dupa ? Adica nu iti vin pe gat inapoi ?
Da si porcul zice ca nu mai baga ratul .
Spor la zumba !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]