View Single Post
  #48 (permalink)  
Vechi 16 apr 2010, 09:07:24
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnal... Corina3434

Citat:
Anterior postat de corina3434 Vezi mesajul
Stiu ca am intrebat o data , dar sunt sanatosi crenvurstii , dar pateul de ficat?
Voi ce mancati la micul dejun?
Incerc sa imi diversific meniul , si nu prea stiu cu ce. Ma gandesc ca daca vad si ceva nou in farfurie o sa fiu impulsionata sa mananc mai mult . Acum dimineata cand vad felia de branza cu leguma imi vine sa ma ridic si sa plec de la masa ( mananc asta la micul dejun de vreo luna ).

Nu sunt sanatosi cremwustii,si nici pateul decat daca e facut in casa.

La micul dejun poti servi diferite feluri de branzeturi(de capra,bivolita,vaca)cu rosii,castraveti,ardei+ou,sau omleta in tigaie teflon si legume,sunt multe combinatii,trebuie doar sa vrei sa diversifici.Iti poti face un sanwich din paine neagra(facuta in casa)cu branza proaspata de vaci+castravete/ardei,e delicios si sanatos.(nu inteleg de ce nu mananci paine, dar in schimbi mananci batoane fitness care au zahar si altele)
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat