View Single Post
  #48 (permalink)  
Vechi 15 dec 2010, 21:20:06
anka4iulie's Avatar
anka4iulie anka4iulie este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2010
Locaţie: Caras-Severin, Romania
Vârsta: 27
Dieta: stil de viata sanatos+incerc cat mai mult sport
Date: 171cm, 72kg
Mesaje: 253
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 90 kg la o varsta frageda (adolescenta)

eu nu prea mai stiu ce gust are ciocolata, m-am dezobisnuit de ea.
cu cartofii prajiti la fel
Dar voi ce poze faceti? pt ce?
Mai, eu in general de Craciun si de Sarbatori slabesc. Nu stiu cum si de ce, dar dupa ce mananc in seara de Ajun prajituri, ca altceva nu ma tenteaza, dupaia trec pe ceai si portocale, fara sa imi fie rau
Dar macar incearca sa nu iei de pe la toata lumea, sau sa iei putin, sa nu creada gazda cine stie ce si sa faci mai mult sport cand ajungi acasa.
Ai putea sa incepi cu ceva usor, de exemplu eu fac inside walking, ca incalzire, macar 1 saptamana sa incepi cu asa ceva, e usor, dar incepi sa transpiri repede. Dupaia poti sa incepi tae bo, zumba, orice iti place, dar nu forta la inceput, daca nu cumva vrei sa faci febra musculara. Si inca o chestie, ar trebui sa nu faci absente la orele de sport, si sa si faci, ca stiu ca la noi se poarta ori stat pe banca ori scutire
Chiar daca uneori is absurde orele alea de sport, de ex azi am facut handbal, adica am mers dintr-o parte a terenului in alta, fara nici o regula
sporr la slabit
anka4iulie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2136 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1619 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1362 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]