View Single Post
  #48 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 11:21:42
rodastrid's Avatar
rodastrid rodastrid este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 75
Dieta: Rina90
Date: 163cm, 79kg
Mesaje: 97
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Sunt si babete "slabute" pe aici?

Maya draga,eu am fumat 42 de ani(de la 19 la 61 ani) si nu putin,intre 1 1/2 pana la 2 pachete pe zi.Am acum un an si 3 luni de cand am renuntat la fumat .A fost greu la inceput,dar acum nici nu ma mai tenteaza o tigara.In schimb,atentie la kg.Pe mine,lasatul de fumat si o fractura de picior m-au dus de la 95 kg la 106 kg.Dar merita sa incerci,pentru sanatatea ta.Iar cu kg,sa nu faci ca mine,probabil ca renuntatul la fumat ar trebui asociat cu o dieta hipocalorica si cu ceva mai multa miscare decat de obicei.
Mult succes!
Rodica



OTE=maya57;298621]
servus dragelor
topicul asta a fost parasit cam de multisor ...oare toata lumea a slabit si nu mai intra pe aici?
am o virsta si o greutate ..multtttt peste ce ar trebui ...si sincer nu ma descurc sa caut,sa aflu ...cite am voie sa consum(calorii) zilnic ...si am renuntat si la fumat ...
bine am 24 de ore de cind nu mai fumez ...sa nu rideti dar este ceva ...avind in vedere ca fumez de la 18 ani si acum am ...57[/QUOTE]
rodastrid, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1611 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1094 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat