View Single Post
  #48 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 09:15:02
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxxialexx: Viata sanatoasa - provocare si necesitate

Citat:
Anterior postat de roxxialexx Vezi mesajul

Sincer nu m-am uitat asa des, insa stiu ca sunt biscuiti digestivi si pentru diabetici, cu zaharina. Dar pentru cine nu are lene, isi poate face in casa biscuiti sau painici wasa mici, cu seminte si faina integrala ca sa fie 100 % un obicei natural si sanatos
Cat despre fructe, eu una nuam citit nicaieri de limitarea la 1-2 fructe pe zi, eu una am zile cand mananc numai fructe, insa acum e sezonul sa ne umplem de vitamine tipice perioadei, ca mai incolo, clar o sa avem doar de import, care, sincer, sunt mai mult chimicale.
oo,da,de departe spun si eu ca mananc mai mult de 2 fructe pe zi Asa mi-a spus si DrIulia de aici de pe forum,si am mai auzit pe la medici endocrinologi si deieteticieni Cine stie...Cate surse de informare,atatea variante
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]