View Single Post
  #481 (permalink)  
Vechi 14 sep 2010, 09:05:43
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu - Uluceanu Ana-Maria

Citat:
Anterior postat de UluceanuAnaMaria Vezi mesajul
Merci frumos pentru sugestii, Tina! Ar fi mult mai usor sa am o cantina in liceu (in Carol I, ca tot mai intrebat ) dar spre nefericirea mea, nu exista. In schimb se afla un magazin in curtea scolii in care se gasesc numai si numai prostii.. incepand de la produse de patiserie, senvisuri cu snitele impachetat in pungi de plastic si terminand cu batoane de ciocolata, napolitare.. si se mai vrea si un magazin "pentru elevi" de unde nu se pot cumpara snacks-uri, chips-uri si Cola.. de parca celelalte nu ar face la fel de mult rau

In fine.. ideile tale sunt unele foarte bune dar este usor ciudat sa ma prezint in clasa cu caselora plina de mancarica Anul trecut cand am venit cu un iaurt la scoala toti se uitau gen la mine.. Poate cu timpul o sa prind curaj.. dar deocamdata prefer sa ma feresc de astfel de reactii..

Te pup si bafta in ceea ce faci Si apropo, la ce facultate esti? In ce oras? Anul I, II ? III ?
Citat:
Anterior postat de UluceanuAnaMaria Vezi mesajul
La facultate aveti cantina?
Nu avem cantina , in facultate, dar avem cantina doctorilor la Spitalul Municipal , la etajul 13, unde trebuie sa ne amestecam cu doctorii care au prioritate, plus ca stai la cozi interminabile, si sunt si destul de piperate preturile....deci prefer caserola de acasa
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]