View Single Post
  #4838 (permalink)  
Vechi 10 iul 2010, 21:29:57
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de cucinela Vezi mesajul
Este bun daca adaugi condimente potrivite, eu inca experimentez .O reteta sigura este aceea de legume umplute cu soia in loc de carne si restul legume date pe razatoare si orez.
Stiam eu ca e ceva cu tine mai deosebit..ai o placere in a face mancare si a o arata lumii cum numai la un bucatar o gasesti -este un compliment adus Fulgutei nu o comparatie cu celelalte slabute ..sa nu se supere nimeni !Multumesc , eu desii am terminat fac. acum 5 ani nu mai am nici o placere sa lucrez in domenii adiacente..si asa m-am gandit , ce-mi face mie placere sa fac..SA GATESC .Si visul meu este sa lucrez intr-un restaurant vegetarian insa ma multumesc sa prind experienta oriunde pana ajung eu la ..performante .Intre timp ma pun la punct si cu alte informatii ce tin de diete,nutritie , boli ..smd.
Dani mersi pentru ce ai zis ,da imi place mult,dar stand cu soacra nu prea pot sa gatesc ce vreau,sa fac poze ,sa aranjez mancarea frumos...multe as vrea eu,vreau sa te anunt de acum, ca eu pap numai cruditati ,fructe uscate..Sper sa reusesti ,eu nu mai pot sa-mi indeplinesc visul si sa muncesc o perioada din cauza sanatatii cu toate ca imi doresc si in afara se castiga banii nu gluma ! Eu cel putin !
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Da ..reao.. Pai gafaiam ca trenul in gara ,da nu m-am lasat ..am facut ala Zumba- sculpt and tone ..cu greutati
Mai dar e culmea femeia aia ..adica ajungi putin acasa...si gata te pune la munci ..f urat din partea ei.
Asa Roxy ,o sa arati super ! Nu ca nu ai arata ! Si eu bag pentru aripioarele alea de nu se poate !
Ce vrei ,asa am invatat-o,ea nu o sa fie acasa maine dimi si eu o sa-mi fac de cap in bucatarie ! Vad ca au iesit bine pozele cu telefonulo sa incerc si maine sa fac iar cu el ! Ca baterii la aparat nu cred ca mai am !

Citat:
Anterior postat de cucinela Vezi mesajul
O prietena ff buna imi zicea Dani..nu stiu de ce dar cand imi zicea asa..ma mangaia , copilaresc si pur vorbind..
Atunci Dani ramane !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]