View Single Post
  #49 (permalink)  
Vechi 30 aug 2011, 09:36:57
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 34
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: Ce parere aveti despre Colon Help?

Citat:
Anterior postat de loralin Vezi mesajul
Am citit pe aici pareri pro si contra CH..eu sunt contra si am sa va spun si de ce .Tot ce vine in "ajutorul " tratamentului constipatiei si nu e un aliment natural nu prezinta incredere si nu poat efi folosit la infinit caci isi pierde efectul din cauza dependentei.Cine a avut cel putin o interventie chirurgicala stie ca sunt recomandate o perioada laxativele usoare pentru a forta muschii..ceea ce ar duce la ruperea suturii sau complicatii ale acesteia .Asa am luat si eu in urma celor doua cezarieni si imi placea senzatia aia de usurare..insa a fost nevoie de produse din ce in ce mai tari pana la ulei de ricin si sare amara..Abia atunci am realizat ca nu e deloc bine pt mine si am inceput sa 'reglez"tranzitul cu alimentele ingerate .A fost cumplit primele saptamani deoarece colonul devenise lenes si astepta "matura'sa ii faca treaba ..dar duap un timp a priceput ca trebuie sa se reactiveze si acum sunt un om absolut normal .Nu am scaun zilnic dar macar am uitat de laxative,supozitoare si alte produse minune si "naturiste".
Mncati sanatos fetelor,fructe si legume crude,salate,beti apa atat cat trebuie si faceti miscare ..iar atunci cand scaunul intarzie faceti un masaj in jurul ombilicului "vizualizati"pozitia colonului ..in sensul acelor de ceasornic pret de cateva minute crescand presiunea cand ajungeti in partea de jos..mergeti la baie si inainte de a va aseza pe 'tron' stati in pozitia ghemuit cateva secunde...si minunea se va produce ..natural si fara alte ajutoare .
De aceea se spune ca noi modernizatii avem atatea probleme din cauza luxului si confortului ...batranii nostri care aveau doar un wc in curte si in loc de "tron "o gaura in podea nu se plangeau niciodata de astfel de probleme .

Sa sti ca ai avut dreptate cu masajul...la mine a functionat,doar ca ma cam durut vreo 2 zile in dreapta jos........eu am luat colon help si am ajuns la concluzia ca mai bine mai puneam niste bani si imi cumparam o bicicleta de camera....
Răspuns cu citat