View Single Post
  #4925 (permalink)  
Vechi 21 mar 2012, 20:43:38
lisha's Avatar
lisha lisha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

de miere stiu si eu ca isi pierde propietatile daca o fierb...tata are stupi....eu ma gandeam ca decat zahar....mai bine miere asa

de ragait ragaie si dupa cateva ingitituri...nu am probleme si ragaie foarte repede...nu trebuie sa insit mult....nu o las niciodata fara sa nu ragaie chiar daca a baut putin....

deci nu-i mai dau nici un ceai i-am dat ieri baby calm nu mi-a facut scaun ieri....azi noapte toata noaptea s-a scremut si mi-a adormit o ora la dimineata.....sunt franta...cand citesc pe cutia de ceai vad ca are si menta....care s-ar fi putut sa o constipe...azi dimineata am ajutato eu putin cu termometru....nu va spun ce tare a facut nu ma mir ca toata noptea nu mi-a dormit

azi dimineata am sunat un pediatru(nu medicul de fam) si mi-am facut programare....am fost azi...de colici mi-a spus sa merg pe infacol sa vad cu e....incercam si asta sa vedem, apoi mi-a mai spus ca inca are icter prelungit....daca pana sapt viitoare nu se trage facem analize sa vedem de ce....offff, eu credeam ca ii trecuse....nu mi se mai parea galbena...vom vedea..

mi-e asa mila sa o las sa planga.....cand o doare indiferent caum as tine-o nu ii trece, a venit mama si mi-a aratat cu ne invelea ea la burtica ca sa ne mai aline.....ieri am reusit sa o adorm putin cu o perna cu apa calda sub burtica dar nu ii place pe burta cand isi da seama ca e pe burta se spreijinea in maini ridica capul sii incearca sa se ridice...

sper sa tina cat mai putin colici....ca asa mie f greu....vroiam sa dau in vara dizertatia....dar in ritmul asta nu imi pot da nici examenele....mie groaza sa ma mai uit in oglinda ....la ce cearcane am
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat