View Single Post
  #493 (permalink)  
Vechi 06 nov 2011, 11:42:18
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul


Aa, te-ai hotarat sa nu mai mananci dulce ? Adica nici ciocolata conforma? Vad ca fructele lipsesc din meniurile tale..Eu cu rusine iti spun ca m-am lasat pe tanjeala de o sapt si ceva, am mancat tot felul de prostii...stii tu, perioada d-aia nasoala ! si din pacate se vede dar..nu stiu,sper sa ies din cercul asta vicios
Lala, buna! da! fructe nu am mancat, si nici nu am sa mananc o vreme pentru ca au glucide simple, fructoza, care se absoarbe direct si foarte repede si descarca multa insulina.. in continuare incerc sa mi mentin insulina la un nivel moderat. si din acest motiv le evit o vreme. dar mananc legume, in principal verzi, nu colorate. cele colorate au mai multi carbohidrati. treaba asta o s-o mai fac maxim o luna, apoi am sa introduc usor unul cate unul... de ciocolata nu mi-a fost pofta deloc. nu am pofta de dulce si nici de altceva. ba, mi-a fost ieri pofta de mamaliga, dar asta pentru ca mergea de minune langa o branza de o mancam in rest e ok...
tine te tare pe pozitii... ai grija la carbohidratii simpli, si mai ales cei rafinati si mega rafinati ... ei iti dau pofte! stii cum e .. sange pentru sange, zahar pentru zahar.
zaharul zahar pofteste!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].