View Single Post
  #4958 (permalink)  
Vechi 30 mar 2011, 20:23:31
andral's Avatar
andral andral este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 18 ian 2011
Locaţie: Bournemouth, Anglia
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica+sport
Date: 167cm, 84.5kg
Mesaje: 843
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul

Romyna eu la inceput sa stii k gustam din ce gateam pt el...pt k deh de pe o zi pe alta nu puteam sa ma controlez perfectLa dulciuri pt k alea sunt cea mai mare slabiciune a mea...l-am rugat pe iubi k makr pt un timp sa nu mai imi ceara dulciuri si nici sa nu aduk aks..sa manance in oras dak vrea...si m-a inteles si ajutat si el...asa k eu zic sa faci linistita clatitele...vezi dak te poti limita la 1 clatita...dak pierzi controlul si mananci mai multe...vb cu al tau sot si ii spui k pana te obisnuiesti cu dieta sa o lase si el mai moale
bun sfat aly,asa e nu poti intra in toate regulile deodata...la mine sotul isi facea tarzior seara cate un sandvis cu tot felul de pastramioare,rosioare,sosuri..si i.am zis(de cateva ori ce.i drept0 sa nu mai vina langa mine seara tarziu cu mancare ca.mi face pofta si cum mi.e si foame nu ma pot abtine si nici sa nu astepte sa.i fac eu...sa se duca la bucatarie sa.si faca si sa manance acolo...acum vad ca a lasato mai moale..el vine tarziu si are altfel programul de masa...mie nu prea mi.e pofta de ce le gatesc lor,ca eu pentru mine imi fac dupa poftele mele...azi am facut placinta de bostan(am facut foi subtiri si a fost mai mult dovleac decat foi,fara zahar,fara ulei cum pun de obicei la placinta si cred ca a fost bine cu caloriile ...lui i.am facut cu nuca si stafide a mancat tot
si apropo de clatite...fac destul de des..de cand m.am apucat de dieta,prima data am mancat vreo 4-5...alta data imi amintesc ca am mancat doar 2 si acum ultima data doar jumatate..deci sunt pe drumul cel bun in ce priveste controlul ...asta e ,nu pot scapa de obiceiurile proaste dintr.o data le ofer timp sa.si caute alt culcus
andral, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2342 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1825 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1438 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de andral; 30 mar 2011 at 20:28:21.