Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4986 (permalink)  
Vechi 02 mai 2012, 20:49:41
bzzz's Avatar
bzzz bzzz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Neata Andreea

Semnaturile se strang pana cand adunam cele 100.000 necesare. In mod oficial mai sunt 5 luni, dar trebuie sa facem un efort si sa le strangem mai repede. Cu cat mai repede le adunam, cu atat mai devreme putem sa incepem actiunea.

Nu dureaza chiar atat de mult strangerea de semnaturi in parc, maxim 2 ore, restul timpului puteti sa va cunoasteti, sa discutati. Noi asa am facut.
Si nu este greu deloc. Pentru mine este o experienta unica, nu am mai participat la actiuni similare, deci, imi pot da seama daca e dificil sau nu pentru cineva incepator. Daca prima data am avut emotii, acum chiar imi place, am o mare bucurie cand interactionez cu oameni care sunt preocupati de alimentatia lor, care sunt destul de bine informati...

Da, stiu ca lucrezi la un magazin pentru copii, imi si imaginezi cat copii vezi zilnic... Te obisnuiesti de pe acum, vei avea experienta

Eu cred ca o sa am foarte multe emotii la nunta, sunt exagerat de emotiva si imi fac griji aproape pentru orice. E mai bine ca tine, emotii cu masura, nu te consumi inutil.

Am vrut sa fac poze luni, dar am uitat aparatul, apoi, ma gandesc sa pun tablourile pe pereti, sa aduc mobilierul si atunci sa fac fotografii
Am crezut ca nu mai termin curatenia, parca nu s-a facut niciodata. De doua ori dadeam cu mopul si apa era neagra.
In fine, sunt aproape de final si acest lucru ma bucura cel mai mult.

Tocmai 6 papagali?! Sa pui pozisoare, imi plac foarte mult papagalii.

Iti doresc o saptamana frumoasa

Super daca este timp sa strangem cele 100 000 de semnaturi Sper sa reusim sa ne intalnim intr-un weekend frumos... sa termin de impartit invitatiile (astazi mi-au venit..o s apun poza cu ea..) si incerc sa adun fetele sa ne intalnim..sper sa gasim o zi ok pt toata lumea.. Mi-as dori sa ne intalnim ..sa ne cunoastem..sa strangem cat mai multe semnaturi.. Astept si eu pozele cu atelierul tau si tablourile tale.. Acum o sa pun poze si cu papagalii dar am spus prima oara sa raspund la toata lumea.. Si eu sunt foarteee emotiva..cand m-a cerut cata de sotie nu ma mai puteam opri din plans.. sper sa nu fac asta si la nunta Acum totul este cu masura pt ca mi-am facut din timp totul..Incerc sa nu depasesc limita ca numa rau va fi Ma bucur ca momentan pot fi asa..Sper asa sa fiu pana la final oricum sunt fericita ca invitatiile au iesit peste asteptarile noastre...Sunt superbe si toata lumea le-a laudat ceea ce m-a bucurat foarte tare.. O seara minunata....
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat