View Single Post
  #499 (permalink)  
Vechi 24 ian 2011, 19:10:11
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Concurs Superambitioasele de la etajul 3 - Vreau, Pot, Reusesc!

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Diana in concurs ori ba oricum nu e bn sa mananci sub 1000 de calori...este treaba ta ce faci si nu mai stau sa iti fac morala pt k te-ai mai suparat odata pe mine din cauza asta...ar trebui sa te gandesti la sanatatea ta inainte de orice altceva....1000 cal cat am pus limita este minimul sanatos pe care trebuie sa il mancam
gresesti!nu m-am suparat pe tine,deloc chiar!si nici acum nu ma supar pentru ca nu am de ce.si stiu ca nu e sanatos,nu am spus ca o sa mananc sub 1000.doar ca stau si ma gandesc sa mananc peste 1000 si sub 1200,sa nu fac alte prostii sau mais tiu eu ce si,ca azi,parca vad ca la inceputul zilei o sa mananc putin cu gandul mentionat mai sus,iar la cina o sa ma sparg doar ca sa imi adun nr de calorii.vi se pare o aiureala poate sau ca incerc sa ma retrag pentru ca sunt lasa.dar nu stiu sa explic in scris mai bine de atat.
luand exemplu ziua de azi,am zacusca si niste pate de ton.am mancat zacusca la prnaz si am zis gata,ca e zacusca si e grasa,are multe calorii.am mancat destul de putina si pana la cina am inceput sa am ameteli pentru ca am mancat prea putin,iar la cina....am mancat prea mult....eu nu vreau sa sar de 1200,stiu ca limita e 1800,dar aici vreau eu sa raman,la 1200.Si daca imi voi tine regimul ca pana acum,fara sa stau cu gandul ca am mancat sau nu bine,nici nu o sa sar de 1200 si nici sub 1000 nu o sa am....
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 24 ian 2011 at 19:13:11.
Răspuns cu citat