View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 15:44:01
alessa's Avatar
alessa alessa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 kg in 2 saptamani

Of Doamne..multumesc pentru raspunsuri si pentru sfaturi dar am ajuns..nu stiu cum sa zic la capatul solutiilor.Ma gandeam ca dupa ce o sa ajung la 60 de kg sa mananc sanatos fara prajeli, dulciuri, fainioase etc. iar pana atunci sa incerc sa continui asa.Ma simt jalnic sa vad ca toate colegele sunt slabe si pot sa se imbrace cu orice isi doresc, m-am saturat de toti care ma jignesc si colac peste pupaza m-am indragostit de un baiat si nu pot sa il accept pe el pentru ca eu inca nu m-am acceptat pe mine.Am ajuns sa fiu obsedata de mine si imi doresc daca se poate sa fiu doar piele si os .Cred ca problema mea a ajuns sa fie una de ordin psihologic.Mereu sunt deprimata si m-am departat de toti incat am ajuns sa fiu o tipa singura, inchisa intr-o camera alaturi de laptop.Urasc oglinzile, urasc pozele si detest sa merg in locuri unde sunt foarte multi oameni pentru ca mi se pare ca sunt foarte privita, intr-un sens rau.
alessa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1792 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1275 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de alessa; 23 iun 2009 at 15:47:44.