View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 22 apr 2010, 00:55:19
VeraT's Avatar
VeraT VeraT este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta hipocalorica
Date: 175cm, 80kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

Va multumesc frumos pt raspunsurile voastre rapide.

Alimente care-mi plac :
-cafea,fructe(toate),pui, peste, vita, porc, legume, paste fainoase, oua.
Ce nu-mi place este sa mananc in fiecare azi acelasi lucru...

Slabuta, incepusem sa mananc destul de sanatos chiar dupa Pasti, renuntasem la paine, la dulciuri si la prajeli, dar mi s-a parut ca nu este destul de rapid...si acum vreo 2 saptamani am inceput sa-mi bag degetele pe gat...
Stiu care sunt alimentele sanatoase; problema este ca nu stiu sa le combin.

Ianna, imi place sa fac sport; mergeam anul trecut la sala dar m-a plictisit groaznic si am renuntat...
Am alergat in parc saptamana trecuta, chiar de 2 ori dar problema este ca nu am cu cine alerga cand vreau sau nu exista cineva care sa ma stimuleze...
Chiar acum 20 de min am terminat niste exercitii fizice pe care le-am vazut in acest site (cele care slabesc mai mult decat aerobicul) si ma simt f bine.
Pe baietelul meu il distreaza f mult exercitiile fizice si le facem de cel putin 1 data pe sapt (are 3ani jumate)...Facem abdomene, bicicleta in aer si genoflexiuni.

Eu am nevoie de un program bine stabilit...nu mai lucez de anul trecut si este destul de complicat sa slabesc in felul acesta, stand acasa cu copilul si facand zilnic mancare...

Ma puteti ajuta cu un program?
VeraT, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2395 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1104 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat