View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 27 aug 2009, 14:39:03
Vampiritza94's Avatar
Vampiritza94 Vampiritza94 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: nu tin dieta ... mananc orice dar respectand cateva reguli :P
Date: 162cm, 62kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Re: Cum reactionam cand suntem jignite?

hmmm ....chiar foarte interesant ... e adevarat ca nu am o varsta foarte inaintata dar si eu am trecut prin asemenea momente ... cel putin la scoala ........noroc ca nu eram eu cea mai plinutzadin clasa .... dar in general am fost foarte suparata cand cineva ma jignea cu privire la infatisare ...adik imi aduc aminte ca prin clasa a6a...m-am cam lasat influentata de un grup de colege ff poplare prin scoala ( ele erau populare datorita faptului ca erau slabe , iar eu pt ca invatzam '').... dar in fine m-am alaturat lor.....la inceput eram orbita pur si simplu de anturaj ... faceam shotii ( pe care nu prea le avem la suflet ) .. ma rog....astfel incat intr-un final mi-au dat o porecla '' butu''- de la buturuga...la inceput nu mi s-a parut jenant ...dar cand am vazut ca aproape toata scoala ma numea asa si bineinteles cand am inceput sa gandesc mi s-a parut revoltator... cu timpul am invatzat sa fiu mai intzepata cu toate ca sunt genul care sufera in tacere si nu zice nimic ...oricum oamenii care fac referiri rautacioase la adresa noastra - nu ne fac rau ci ne ajuta cu un pas spre a ne ambitziona si a slbi -...
Vampiritza94, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 794 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat