View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 21 iul 2011, 17:24:22
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Post Re: Exercitiile zilnice

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
Eu sala o fac de la 16 ani
poi la hip-hop abs pe care il fac eu nu exista insa nici nu tace,spune ce tra sa faci gen:2 pasi stanga,2 pasi dreapta,inainte-inapoi,prima data eram derutata.mi'a trebui cam o saptamana sa invat si acum fac exact o data cu ei,deci trebuie si putina rabdare,nimeni nu s'a nascut invatat,pana si cand am fost la aerobic si ne explica tipa in primele ore ma mai incurcam
poti sa ceri de ziua ta sau sa strangi bani daca vrei pt un stepper ori o bicicleta,si rolele sunt o buna alternativa,asa te si relaxezi,plimbi,faci si sport si te poti distra
poi daca zici ceva incerca sa te tii de cuvant,pana la urma pt tine o faci
Gata am facut acele 30 min de aerobica(am intarziat cu intinsul rufelor).Da asa e ..trebuie sa ai rabdare sa inveti pasii..dar eu sunt de obicei o ''furtuna''si nu am rabdarea necesara sa vad ce explica aia.Dar inteleg repede.Pai eraa vorba in aprilie cand a fost ziua mea sa imi ia banda de alergat..si nu mi'au luat.Asta e..imi iau eu pan'la urma.Pai bicicleta am( si stationara si de teren) dar le tin doar ca fapt divers.
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat