Subiect: Jurnal Amber
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 22 oct 2011, 18:03:01
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal Amber

Citat:
Anterior postat de Amber Vezi mesajul
Buna. Sunt o mamica cu cateva kg in plus a unui puiut de 5 luni si jumatate ce mananca doar piept (deocamdata). Vreau sa scap de cele 6-7 kg in plus printr-o dieta care sa nu afecteze absolut deloc calitatea si cantitatea laptelui. De cateva saptamani ma tot documentez in privinta dietelor, dar nu stiu pe care sa o abordez. Mi-asi dori sa slabesc 3 kg pe luna (ar fi perfect), dar daca cele 1300 calorii afisate de calculator sunt prea putine si lapticul nu mai e consistent.
Am aproape 10-14 zile de cand mananc totul cantarit si numar caloriile. Am mancat orice, dar in cantitati mici. Rezultate se vad la cantar si parca un pic si in oglinda, dar mi-e frica sa nu afecteze lapticul si bebele meu sa nu creasca ca pana acum (extraordinar de bine).
Acum m-am hotarat sa apelez la ajutorul vostru si sa ma sfatuiti ce sa aleg.
Bine ai venit Amber!
Imi poti spune numele tau?

Felicitari pentru puiutul tau!
Eu zic ca daca alaptezi o sa dai jos kg destul de repede.
Mie sincer 1300 calorii mi se par putine cand inca mai alaptezi.

Ai timp (si energie) sa faci un pic de sport?
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]