View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 22 dec 2011, 22:40:34
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Tribulatii despre sarbatorile de iarna

si eu sunt de acord, ca nu trebuie sa mancam mult.. dar pt cineva care a tinut regim drastic inainte, chiar si o felie de cozonac se depune.. eu sincera sa fiu.. nu am tinut f drastic, dar si cand am mancat putin mai mult,, nu exagerat in romania, tot am pus 3 kg.. acre nici acum nu le-am dat jos.. ceea ce inseamna ca trebuie sa ma chinui mai mult sa scap de ele.. nu am vrut pt ca stiam ca vin sarbatorile.. sa le slabesc urgent ca apoi mancand mai normal.. sa pun si mai mult.. ar fi fost un efect yoyo groaznic..
poate altele nu se ingrasa asa repede..
totusi, e bine ca intre craciun si revelion, sa fie zile normale.. dar din pacate la romani se tine intr-o sarbatoare continua.
la mine sala e deschisa si in ajun.. haha. dar e imp sa facem putina plimbare, sau alte activitati.. nici sa ziceti ca va surmenati in vacanta..
eu tot numai de craciun am zi libera.. deci nu simt ca am vacanta.
deci dupa mine, totul e sa balansam bine dieta si inainte si dupa craciun..sa nu fie diferente mari.
adica o sapt inainte mananci f putin si apoi mai mult.. ti se face rau, chiar daca nu ai mancat o jumate de oala de sarmale..
imp e odihna, bucuria ca esti cu cei dragi.. si putina mancare buna, dar nu exagerat.
si sa nu aud ca zice vreuna vai m-am ingrasat nu stiu cat de sarbatori, chiar daca s-au ingrasat./. mis e pare ceva normal.. atat timp cat dupa revii la un stil de viata sanatos.
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat