Subiect: Jurnal angel20
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 27 ian 2012, 15:06:56
denisadaniela's Avatar
denisadaniela denisadaniela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2011
Locaţie: ardenno, Italia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 161cm, 49kg
Mesaje: 61
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal angel20

Citat:
Anterior postat de angel20 Vezi mesajul
Buna m-am tot intrat pe site si e foarte util dar fara un pic de sustinere nu rezolv nimic.Sa va spun despre mine am avut intodeuna un corp frumos insa de ceva timp m-am ingrasat foarte mult ajungand la 62 de kilograme si de atunci oscilez slabesc pana la 59.6 si ma ingras inapoi findca n-am vointa si nu mai rezist sa am greutatea asta .vreau sa intru si eu intrun grup sau sa-mi recomandati vreo dieta eficienata ms
buna....dietele sunt bune,dar eu ma blochez cand vine vorba de perioada de dupa diete,vad ca esti in italia ca si mine,gasesti aici destule alimente care sa te ajute sa slabesti sau sa te tii in forma,cum a zis si sandra conteaza mult varsta si daca faci sport; uita de paste si lasagna,sau macar evita-le o perioada,nu te astepta sa slabesti in putin timp multe kg,e foarte important sa ai rabdare,cat despre vointa uita-te in oglinda si daca nu-ti place ce vezi aduti aminte de corpul tau frumos si fa-l sa vina inapoi..pupici
denisadaniela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1841 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1324 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]