Subiect: Infometarea
View Single Post
  #50 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 22:18:07
ioannaa96's Avatar
ioannaa96 ioannaa96 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 iul 2010
Locaţie: Petrosani, Romania
Dieta: Mancare sanatoasa & Sport
Date: 162cm, 53.1kg
Mesaje: 26
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Infometarea

Cred ca fiecare are un moment in viata sa cand se uita in oglinda si nu e multumit de ceea ce vede, asa ca ia decizia ca de maine va manca mult mai putin sau chiar deloc. Asa am patit si eu acum 1 an. Nici prin cap nu m-am gandit sa ma interesez despre slabitul sanatos, eu vroiam doar sa slabesc rapid, peste noapte. Si am ajuns sa ma trezesc dimineata si sa nu pot sa ma ridic din pat, dureri groaznice de stomac, ameteli oribile. Imi treceau doar daca mancam bine in decursul urmatoarelor zile, dar dupa ce acele zile treceau, ma infometam iar si cantarul arata cifre cu diferente mari de pe o zi pe alta. Pana cand cineva mi-a zis ca sunt la un pas sa fac ulcer daca mai continui asa si mama m-a dus la doctor si mi-a spus ca am anemie. Am inceput sa mananc mai mult calciu proteine si cat de cat sanatos. Analizele ajunsesera la normal ( dupa am ajuns la binge eating, dar nu vreau sa fac off topic).
In orice caz, infometarea e cea mai mare prostie si se face din lipsa de informatie. Asa ca inainte sa luati decizii asupra corpului vostru, informativa!
Răspuns cu citat