View Single Post
  #5000 (permalink)  
Vechi 11 iul 2010, 16:30:39
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de alin33 Vezi mesajul
Spun asta pentru ca Spania si Olanda sunt doua echipe puternice si o sa inchida jocul, pentru siguranta. E posibil sa fie un scor strans si sa se apere mult, ceea ce nu deuce la spectacol. SPer sa ma ainsel, si sa vedem un meci frumos. Nu am o favorita, asa ca sa castige cine vreti voi
Nici eu nu am o favorita ,dar tot pun pariu cu cineva ,ma decit pana incepe cu cine tin !
merci frumos, cred ca peste o saptamana o sa va recomand si voua cura asta. Cel putin pentru lipsa poftei de mancare. M-am uitat azi la vreo doua emisiuni culinare la tv, faceau aia niste nebunii de mancaruri si nu mi s-a facut pofta E mare lucru; altadata ma ridicam si imi faceam ce vedeam acolo...
Atunci este super buna cura ,daca nu mai ai pofte !
Aplica si tu retea de la Curcan fiert cu oua rascoapte:
Se ia un politist, se dezbraca si se tine in soare la 20 de metri de nudiste
Poate se inmoaie pana la urma
Radeam singura prin bucatarie,l-am citit cand ai postat dar nu am putut sa raspund imediat ! A iesit bun rau pana la urma !
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna fetele si tie Alin...am citit din urma.....
Buna Angela !
Fulgule am ras de numai citind de mata ta..vreau sa vad poze cu ea la chelie...
Nu am avut ustensilele care trebuie ! Dar imi iau si in curand o sa o vedeti periuta ! Sa se invete minte sa mai roada orice ,poate se imbolnavestenu am fost acasa sa vad daca a inghitit plastic !
Christa pisoiul din clip e leit Pupul meu,al meu e negru....asai ca am un pisoi frumos...

Nu o sa mai ai daca ti-l tund eu !
Fetele nu pot sa va spun tot ce am cumpoarat azi pt. ca e nevoie de 2 pagini,in mare mancare si produse de curatat..de la farmacie ceaiuri ,calciu magneziu forte cu vit B,total 54 lei...ieri am lasat la cumparaturi in jur de 70 lei + 54 farmacie...in cei 70 intra si iepurasii care au fost 100 amandoi..
Asta este Angela sunt necesare toate si trebuiesc luate ! Sa ma vezi cat las eu la farmacie pe saptamana !
Fetele cine-mi spune si mie o reteta cu fructe de mare buna si incercata..bine nu neaparat acum..ieri la Real fata cea mare vroia fructe de mare,erau congelate si la vrac,nu am luat pt. ca i-am spus ca nu am gatit niciodata..i-am promis ca atunci cand stiu cum se fac o sa-i cumpar sa-i gatesc..Ce gust au?
Va multumesc tuturor celor care sunteti alaturi de colegul meu si sperati ca Dumnezeu o sa faca minuni....
O sa faca Angela ca este om bun din cate ne-ai povestit .
Inainte sa intru la calc. am papat jumate rosie,branza dulce,o feliuta de specialitate de pui si o actiia mica cu musli si pierseci...pt. pranz am pus sa fac fasole verde,o sa fac sispanac,la gratar piept de pui,aripioare,pulpu si carnacior pt.gratar cu cartofi natur,salata de varza si mujdei la alegere....
Azi a ajuns de dimineata si prietenul la cea mica,a fost in ustria el sculpteaza in piatra.....
Super ! Cred ca este foarte calm ! Iti trebuie rabdare nu gluma pentru ce face el !
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
buna fetele si ALIN!
Buna Cris !
ACUM AM SCAPAT DE MUSAFIRI
FULGA tu cu noaptea in cap ai inceput sa faci papa.
mama ce fugareala cu pisica ta a scapat pana acum dar vad ca esti hotarata sa o faci de vara, am crezut ca iti trece pana azi.... da tu nimic... i-ai pus gang rau si gata
Da Cris pentru al meu as face non-stop si pisica mai urmeaza o parte !
dar ai papat virtual de la noi, ca eu si FULGA NE-AM TINUT DE PLACINTE
Daca ai stii cate as vrea sa fac ,dar nu ar voie al meu ! Si gogosi umplute..dar este prajeala..
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]