View Single Post
  #5001 (permalink)  
Vechi 06 aug 2011, 09:12:48
aussie_girl's Avatar
aussie_girl aussie_girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

uff am scris si am pierdut...mama ma-siii!!

nu mai scriu toate minunile..

azi am gatit fetelor..am fost gospodina!! Sa va povestesc ce am facut:
- vinete cu o lingurita de tahini si cu iaurt!! Minunate..traiasca Blumy!!
-vinete normale..desigur..cu UM si cceapa
- chiftelute de dovlecei cu usturoi, sare, piper, ou si doua linguri faina sarasin (buckwheet)..n-am idee in romaneste..Asta e reteta a Cristinei..(cred ca punea si faina..eu una am pus)
- supa crema de dovlecei, telina si ceapa cu smantana si patrunjel verde proaspat..o nebunei (daa o gama larga de dovlecei si vinete am luat azi)
- prajitura cu caise din faina neagra, ulei masline..zahar organic..pentru familion
- prajitura cu caise din 6 linguri faina de ovaz, oua si sirop agave (3 linguri) pentru je!!(stiam ca or sa ma treaca poftele si am sa dau iama in tava lor ca urmar emi-am facut eu o tava..am sa am o bucata restul fiica-mea..Arata foart ebine!! nu stiu la gust..Maine vad!

Asaa...si cam atat cred ca am gatit!!

Maine fac pui la cuptor..si ajunge pentru 2 zile..hai 3!!

merg la nani acum..ca ma simt ..epuizata

va pup si sa aveti un weekend minunat..

ps. maine nu ma cantaresc..imi e frica!! cu tot gustatul cand am gatit..hmmmm si miraaaaaaaaa fata, ar epepenele calorii..am masurat io..2000kile 600 calorii..heheh..pai ce credeai..
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].