Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #5002 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 00:34:42
bzzz's Avatar
bzzz bzzz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Andreea

Am vazut invitatiile, sunt minunate, stilate si foarte originale Aveti multi invitati?
Am promis ca fac poze cu atelierul meu, dar nu am facut pentru ca vreau sa termin cu toate: mai am cateva tablouri de pus pe pereti, in plus trebuie sa aduc mobila. Vreau sa iti arat atelierul in faza finala. Sunt atat de multumita ca are geamuri mari si este cu orientare buna, foarte luminos. Ah, am uitat, mai trebuie sa pun o lustra, este doar un bec agatat

Daca ai placerea, as fi foarte incantata sa citesc povestea voastra Daca ai scris-o undeva, da-mi un link.

Sunt sigura ca veti forma o familie fericita, bazata pe intelegere, iubire si respect.
Eu sunt foarte emotionata cand vizitez albumul Emei, are o familie deosebita. Asa imi doresc si eu.

Te imbratisez cu mult drag
Ma bucur enorm de mult ca iti plac invitatiile noastre... Nu avem multi invitati... Vor fi in jur de 50 de invitati...plus minus...Oricum restaurantul este de 78 de persoane maxim..Nu ne-am dorit o nunta mare..ci o nunta mica cu oameni dragi...Nu am scris nicaieri poveste noastra... Ne-am cunoscut intamplator...Eu l-am vazut intr-o zi pe strada cu un prieten de-al actualului sot al surorii mele..si mi-a placut fizic..dar aveam impresia ca este increzutdesii doar il vazusem..in seara aia m-a sunat sora mea ca a iesit in oras si sa merg si eu si mi-a spus ca e un tip care sigur o sa-mi placa.. Stia clar ca e pe gustul meu...iar eu instant m-am gandit la tipul de pe zi..si asa a fost... am fost acolo..Am fost mai multi..am vb..simi-am dat seama ca m-am inselat.. trecusera ceva zile si din nou am iesit cu sora mea si iubitul ei...mi-am facut curaj si l-am pus pe iubitul surorii mele sa-i ceara numarul lui Cata prietenului lui..iar Cata era acolo..am vb si a venit la suc... Nu stiu de unde am avut curajul asta dar l-am avut..am facut-o Si acum ne amuzam ..dar cred ca asa a fost sa fie In seara aia am stat si am povestit multttt..apropo..el locuia langa mine dar eu nu-l vazuzem..el ma vedea pe mine si pe sora mea geamana...(Am o sora geamana si una mai mare...)in autobuz cand eram mici si mereu se uita la noi..Asa mi-a spus.. dupa seara aia cu muuulte povesti a urmat a doua zi..in care ne-am intalnit..ne-am intalnit iar el a spus sa mergem si nu a vrut sa-mi spuna unde..M-a dus intr-un parc foarte frumos am stat acolo la povesti cateva ore si abia dupa cateva ore ne-am facut curaj sa ne sarutam Adica spuneam ca noua nu ne plac planurile..si el mi-a spus sa imi fac un plan pentru urmatoarele 5 minute..si sarutul era planul amandurora seara aia ne-a prins o furtuna... am venit pejos acasa..a fost superb... in sensul ca ploua sinoi veneam pe jos prin ploaie...iar de atunci suntem impreuna.... au urmat un milion de surprize..Ii place enorm sa faca cadouri... sa ma surprinda cu ceva... de exemplu la o luna si-a inchiriat un costum urat rau si a venit la mine la munca asa si mi-a adus un urs mare cat mine Binentales ca nu mi-am dat seama ca e el..avea si masca.. Si am tars si o sperietura de moarte ca ziceam ca e vreun nebun Sincer am trait clipe minunate in acesti 5 ani..aproape..ii facem in iunie.. Si sper sa fie asa toata viata...Sincer Cata este baiatul pe care mi l-am dorit..este exact asa cum visam...atat fizic cat si ca si caracter... Sa sti ca si eu admir familia Emei..ma bucur enorm ca am cunsocut-o..Este o femeie de milioane..are o familie unita.. frumoasa... imi sunt foarte dragi...Si sunt un exemplu pentru mine... o seara superba... si un weekend minunat...
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de bzzz; 05 mai 2012 at 00:38:19.
Răspuns cu citat