View Single Post
  #5011 (permalink)  
Vechi 12 mai 2011, 08:56:59
coderamy's Avatar
coderamy coderamy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Date: 153cm, 66kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

Citat:
Anterior postat de coderamy Vezi mesajul
multumesc!

sport fac si eu dar mai putin, atunci cand am timp si chef oricum ma solicita bebeul meu destul de mult. In dimineata asta m-am cantarit din nou si am inca 0,500g date jos ieri seara aveam 74 kg, acum, in dimineata asta am 73-74. Cu tickerul asta inca nu m-am prins cum se seteaza dar nici nu am avut timp prea mult sa-l gadil. Dieta mea e bazata pe principiul lui Montignac si pe alte principii care se contopesc bine cu un regim de viata sanatos. Nu prea sunt de acord cu mesele in functie de calorii...am mai incercat intr-o alta etapa si am pus la loc dublu dupa......

PUP
Mersi pt raspuns!
Oricum ceea ce am inceput eu acum, am de gand sa tin toata viata. Pt inceput, pana dau surplusul de kg jos, am unele restrictii, dupa nu voi mai avea nici o restrictie dar va tb sa fiu moderata
coderamy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]