View Single Post
  #504 (permalink)  
Vechi 23 mar 2010, 15:42:12
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Alynuta, eu am mancat putin ca nu mi-a placut branza din salata dar am un burtoi umflat de la atata ceai, apa cu lamaie , iaurt, mar , banana....Ce-i la mine acolo!!!Imi da o senzatie ca am mancat ca un purcelDar asta probabil ca pana elimin lichidele , dupa, ma ia foameaaaaaaaaa
Crina ,poate astea te ajuta sa nu mai fii asa balonata
Nu vorbi in timpul mesei, mesteca fiecare imbucatura incet si fara sa o inghiti repede;
Nu fuma la masa, indiferent ca este vorba despre fumatul activ sau pasiv;
Limiteaza consumul de cafea si ceai negru;
O alta combinatie proasta, care este interzisa la evrei, se refera la asocierea carnii cu branzeturi la aceeasi masa. Ambele au o densitate foarte mare;
Fructele trebuie consumate intotdeauna pe stomacul gol sau intre mese.
Nu sunt indicate dupa sau inainte cu cateva minute de mesele principale.
Legumele le poti consuma cu orice si in cantitatile tolerate;
Printre plantele care au un rol important in procesul de digestie se numara: patrunjelul, mararul, coriandrul, feniculul, chimenul, anghinarele, leusteanul si ghimbirul. Toate ajuta la stimularea digestiei, sunt anti-flatulente si ne ajuta sa reducem cantitatea de sare folosita in mancarurile gatite.

__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]