View Single Post
  #5067 (permalink)  
Vechi 17 nov 2011, 08:34:06
madulina's Avatar
madulina madulina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2010
Locaţie: Doha, Qatar
Vârsta: 40
Dieta: Dukan
Date: 165cm, 85kg
Mesaje: 866
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (III)

Citat:
Anterior postat de malykutza Vezi mesajul
Multuuuumeeesc din suflett pentru incurajari
Am ales ca si dieta "Dieta South Beach" .
De fumat, mi-am pus in cap de o saptamana sa ma las.
Singura mea problema, este ca sunt mai mult la munca, decat acasa . De fiecare data cand m-am angajat , m-am si ingrasat, mancand pe fuga si mai ales seara, cand ajungeam acasa.
Incep la ora 9:00 si termin la 18:00 .
Voi incepe sa iau si micul-dejun ceea ce este in chin pt mine , deoarece nu pot sa mananc niciodata dimineatza.
As avea o nelamurire legata de cina: dupa cum am spus si mai sus ajung acasa pe la 18:30 / 19:00. Ar fi o problema daca voi lua o cina usoara la orele acestea?
Neaparat voi incepe sa fac cat mai mult sport . Merg pe jos in fiecare zi , dar din pacate nu este de ajuns.
M-am saturat sa mi se spuna ca sunt obsedata de slabit si ca nu voi fi niciodata slaba. Vrea sa vaddddd SLABUTZA din mineeeee .

nu cred ca va fi o problema daca cina e usoara .. eu asa procedez, pentru ca si programul meu de munca e de la 8.30 la 18.30, iar de multe ori ajung acasa dupa 19.30, asa ca nu mai gatesc nimic .. mananc fructe, o salata, beau un ceai de musetel sau de salvie si chiar ma ajuta, pentru ca dimineata ma simt mai usoara .. doar in week-end-uri gatesc seara pt ca adorm mai tarziu ..
south beach am incercat si eu, dar m-am tinut de ea doar o saptamana .. strict-strict, nu gluma si am dat jos 4 kg, fara sa fac sport .. doar ca le-am pus la loc ..
am slabit destul de ok si cu dieta rina, care e destul de permisiva ..
incearca si ai sa vezi ce-ti prieste (si nu le prieste kg in plus ) dar ai grija sa nu te infometezi si sa-ti asiguri vitaminele, mineralele, etc, necesare!
te pup si spor