View Single Post
  #5086 (permalink)  
Vechi 11 dec 2012, 23:08:58
david's Avatar
david david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

[QUOTE=VentoFreddo;1189181]
Pup,scumpa,tu cum esti?David e bine,sare ca un greier,e incantat de brad si "blobuletze"..(globulete)doar la olita scanceste,sapt viit merge la control si cred ca sa-i scoata firele..sau or fi delea care se topesc?mama lui asa zapacita era de plansetele lui ca nu a intrebat,a uitat sa ia si medicalul..
Baiatul e ok?sotul a scapat sau ia si el..?
Ma bucur ca e bine puiul mic ,al meu David cand am facut bradul sambata aseza si el globuri in brad dar toate in acelasi locsi arunca cu ele in sus credea ca sunt mingi,noroc ca nu se sparg


Eu am scapat de rusiCe ma bucur ca merge vanzarea.Nu-mi place ca aud ca te epuizezi..ai grija mai mare de tine.Copiii sunt bine?Te pup si spor la treburiDraga mea nu am incotro bine ca am ce face ,o sa vina si perioada de relax dupa sarbatori,sper.David e iar acasa saptamana aceasta ,ieri avea febra ,nas infundat cu multe secretii acum e mai bine aspir de 3-4 ori pe zi de nu se mai termina ,un virus acolo ce nu-i dadea pace ,saptamana viitoare il mai duc ,are serbare marti ,sper sa-si revina de tot pana atunci,m-am obisnuit si nu ma mai sperii ,cred ca ma fac medic pediatru pana la urma,o seara minunata Emy ,la tine e veche treaba cu arsul fasolii a lintei ,ai grija draga mea ca nu e vorba de lucruri dar putea sa ia foc si sa patiti ceva ,Doamne fereste
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat