View Single Post
  #51 (permalink)  
Vechi 01 feb 2010, 15:06:31
autumnleaf's Avatar
autumnleaf autumnleaf este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 37
Dieta: weight watchers
Date: 163cm, 57kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Salut!
Felicitiari Roxana pt kg pierdute si felicitari An_k pt examene. Si ale mele examene au iesit ok pana la urma, mai am de prezentat un proiect si gata, sunt anul 1 la Master si e destul de lejer comparativ cu sesiunile din timpul facultatii.
Maine e si la mine zi de cantar
Pe weekend nu am facut "abuz" de nimic, m-am incadrat in puncte, cel putin sper pt ca mancarea pe care nu o fac eu trebuie sa o aproximez.
Astazi am papat asa:
Ora 9 : cafea cu zahar - 2p
Ora 11: fulgi cu lapte -8,3 puncte - aveau fulgii foarte multe calorii dar s-a oprit apa pt cateva ore si nu am avut ce sa pap altceva.
Si urmeaza:
Ora 16 - supa de legume cu concentrat de pui si fidea 1,5 p
: legume - 700 grame- 1p
- concentrat pui 2 - 1p
- ies cam 4 portii deci o,5 puncte + fidea 2 linguri 1 p

Si la cina, adica pe la 18: Cartofi copti fara ulei cu mujdei - 5 puncte
- cartofii - 4p
- mujdei pt 2 persoane : 1 lg ulei - 2p, usturoi , apa si sare - deci cam 1 pt ulei pt portia mea
Total : 16,8
Si o sa beau mai tarziu si o cafea 3 in 1 - 1p deci 17,8 puncte
O sa incerc sa strecor macar un mar si apa am baut deja 4 pahare -1 litru, mai ramane inca un litru pana diseara
Va pup si va doresc o zi frumoasa
autumnleaf, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1495 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat