View Single Post
  #5121 (permalink)  
Vechi 31 mar 2012, 10:00:24
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
am fost ieri cu Noemi la medic...mai intai ne-a facut control si ne-a spus ca e bine, asa ca nu a mai fost neviue de eco...a scapat un ban in plus, pe mine ma trimise pediatra, a zis ca in ultima vreme a avut cateva cazuri cu probleme si mai bine sa fac si asta...

nu mai alaptez ca nu mai am ce...desi tot trag cu pompa in sparanta ca dade mai vine ceva...insa nimic, acum mi-a dat debridat o zis ca o ajuta, eu am inceput sa ii mai dau si cate putin ceai de musetel..vom vedea..
eu sunt mai stresata de soi...ar trebui sa merg la scoala dar daca pe fetita o doare ceva nu pot sa o las cu altcineva sa merg....oricum numai in mama am prins incredere deocamdata luni vine socrela din germania sper sa nu zica :stau eu cu fata mergi fa-ti treaba: mi rusine sa ii spun ca mi frica sa o las cu cineva.....probabil sunt ciudata
daca mai creste poate va fi altfel

a mea nu vomita deloc....eu nu am auzit copii sa nu voomite pana acum....sper ca e ok
e ok sa nu vomite!!!
eu nici acuma la aproape 8 luni nu pot sa-l las cu altcineva in afara de taica-sau pt ca nu sta..
si daca-l las maxim juma de ora o ora dupa aia plange si ma cauta de numa..
lasa-o pe fetita cu toata lumea daca sta, sa se obisnuiasca, daca zici ca ai drumuri de facut...
nu o sa -ti convina niciodata cum o sa faca mama sau soacra dar asta e...
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat