View Single Post
  #5121 (permalink)  
Vechi 02 iun 2012, 21:01:04
ramo0215's Avatar
ramo0215 ramo0215 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Andra D Vezi mesajul
Ramo, iti tinem pumnii sa te poti abtinee!! mie stiu ca mi-ar fi greu!

Marinuta, ce bine ca n-a mai comandat pizza si eu mai patesc asa... asa tare ma bucur cand stiu ca nu ma tenetaza nimic sa mananc! doar ca aici e tare greu..colegele mele de camera mereu au bunatati si mananca si la ore tarzii

Moberi, ai sa vezi ca vom avea ce discuta. Primul lucru in comun e preocuparea pt slabit. si apoi mai putem face schimb de experiente legate de tema asta. ce spui tu cu alergatul, sincer, sunt total de acord. Eu personal nu alerg, nu imi place.. pt ca nu ma simt asa in largul meu.. din pacate!
pt ca am vazut o gramada de rezultate dementiale cu alergatul..
eu prefer sa fac ceva in pasi de dans, cat mai interactiv, altfel imi pierd interesul

de-aia eu zic ca fiecare e bine sa faca ce-i place si ce i se potriveste.

White Angel, nu e chiar asa.. nu poti sa tragi concluzia asta doar de la faptul ca vrea sa mai slabeasca 2 kg..
am mankt putin..de fapt am gustat..nu cred ca a fost mai mult de 50g..
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]