View Single Post
  #5123 (permalink)  
Vechi 31 mar 2012, 10:08:16
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

deci fetele fusei aseara in oras de la 8 jumate la 11, la suc cu fetele
pe david l-am lasat cu taica-sau ca alta sansa nu aveam..
i-am pregatit tot, si i-am zis ca in caz ca nu mai stie ce sa faca cu el sa ma sune si sa vina cu el dupa mine in oras (eu nu puteam veni ca nu am mers cu masina, depindeam de o prietena..)
si pe la 10 jumate ma suna sa vin acasa ca plange tare ca nu vrea sa manance nimic, ca nu mai vrea sa stea in camera deloc... asa ca a stat cu el in bucatarie si baie, l-a plimbat asa in brate, si la 11 cand am ajuns eu David dormea de numa... a adormit in brate la taica-sau...
l-am lasat sa doarma dar la 12 cand m-am culcat l-am trezit sa-i dau sa pape tzitzi pt ca nu o mancat nimic inainte de culcare... s-a trezit o data la 5..
pana una alta nu stiu daca s-o meritat sa merg in oras, dar daca ma mai duc data viitoare le conving pe fete sa alegem o ora mai devreme sa pot ajunge pe 10,10 jumate acasa cand e ora de culcare fara sa trebuiasca sa plec mai repede, sau plec mai repede daca ii bai..
chiar eram curiosa daca o sa-l poata adormi.. l-a putut dar dupa o tura de plans..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat