Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #5132 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 09:06:02
bzzz's Avatar
bzzz bzzz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor

Cum ati dormit? Ce ati visat?
Se pare ca vremea s-a stricat din nou, desi ieri mi s-a parut ca in sfarsit a iesit soarele pe straduta noastra

Astazi copiii cu care am facut meditatii au primul examen de desen la liceul de arta. Am putine emotii si abia astept sa ma intalnesc cu ei dupa amiaza, ca sa imi povesteasca ce au facut. Au fost 2 saptamani de foc, in care a trebuit sa recuperam foarte multe, dar am toata increderea ca se vor prezenta bine. Rezultatele se vor anunta marti.

Eu m-am dereglat total cu mesele, spuneam in mesajele anterioare ca o sa imi fac ordine, dar pe cuvantul meu daca am avut cum. Ieri am ajuns acasa la 9, atunci am luat a doua masa. Nu-mi place de mine si trebuie sa fac urgent ceva. Am rezolvat-o cu somnul, o voi rezolva si cu mesele.

De sport nu poate fi nici vorba. De la 8 la 12 m-am ocupat de comunitate, s-au strans o tona de treburi si de la ora 13 la 20 eram la cursuri, cand ajungeam acasa eram pilaf.

De acum incolo nu vor mai fi zilnic cursurile, asa ca urmeaza sa imi fac un program pe placul meu

Pana la urma mutarea mobilierului s-a stabilit pentru sambata, in sfarsit. Cu vremea aceasta schimbatoare, sper sa nu avem surprize.

Cam acestea sunt noutatile mele In ultimele 2 saptamani am facut cam acelasi lucru in fiecare zi

Va pup si va imbratisez pe toate!

ps: sper ca ati fost cumintele, v-ati tinut de treaba si aveti rezultate frumoase

Hai ca ce a fost greu a trecut.. Sunt convinsa ca copiii se vor descurca... si rezultatele vor fi pe masura..
Acum vei putea sa iti faci un program.. O sa te "aduni" tu
Asa este vremea asta e tare aiurea..ca nu mai stim cum sa ne imbracam... tot mai multi oameni se simt rau..cardiacii saracii sunt praf... dar speram sa vina vara o data si sa scapam de vremea asta schimbatoare...
O zi minunata iti doresc...si te imbratisez cu mult drag...
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat