View Single Post
  #5134 (permalink)  
Vechi 01 apr 2012, 10:55:15
lulus07's Avatar
lulus07 lulus07 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 710
Aprecieri acordate: 76
Am fost apreciat(a) de 120 ori in 86 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
fetelor am 2 vesti una bunicica si una foarte proasta...
aia bunicica e ca mi-au venit "musafirii" si m-am linistit..ca era cat pe ce sa cumpar si un test de sarcina
aia foarte proasta e ca soacramea s-a certat cu cei pe care o sa ii cununam...si se pare ca el are probleme la cap...cand a fost mic a avut un accident de masina si are ceva urmari si relatia lor e doar asa de fatada...cred ca ea e obligata sa se casatoreasca cu el...am mai luat si biletele alea in spania...in concluzie cred ca nu o sa ii mai cununam..pt ca soacramea platea ca noi sa fim nasi..si noi am acceptat sa ii cununam pt socramiu(el si cu mama miresei verisori)

azi am fost la calin events cu ei...momentan nu le-am spus nimic sper sa ii treaca supararea soacramii...dar ea spune ca nu o sa ii mai primeasca in casa ei...si nu o sa cheltuiasca banii pt a cununa un *****...(el a dat-o jos din masina pe soacramea, ea a incercat sa o convinga pe soacramea sa se urce in masina si sa vina la buc...si el a tipat la ea si i-a spus sa se urce imediat in masina si a jignit-o pe soacramea)
Ce situatie neplacuta... Parerea mea e ca si daca ii trece supararea soacrei tale, daca e doar o relatie de fatada, mai bine va mai ganditi. Si noi am nasit un cuplu de prieteni pe care ii cunoasteam, iar acum au ajuns de s-au certat, ea e insarcinata cu al doilea copil, sunt in prag de divort iar cu noi nu mai vorbesc dar nu stim de ce (nu prea mai vorbesc cu nimeni) Ei pareau ok, dar uite ca ne-am inselat. Daca stii ca nu e o relatie frumoasa, de ce vreti sa faceti pasul asta? Pentru batati de cap ulterioare?

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
salutare fetele...
azi e iarasi soare.. imi pare rau ca nu a fost si ieri, pt ca ieri am fost in sat la bunica tot familionul. a implinit 80 de ani si am sarbatorit... ne-am distrat tare bine desi a fost frig si inorat... abia astept sa vina Pastele sa ne reunim iar la bunica... a si duminica viitoare de Florii

fetele nu stiu cum e faza cu lapticul... dimineata cand se trezeste la 8 ii dau sa pape, mai lenevim in pat si tot papa, uneori mai adoarme alteori nu, dar daca nu mai adoarme trebuie sa-i dau mancare altceva decat tzitzi pt ca ii e foame chiar daca a mancat tzitzi.. si ziua la fel, il potolesc maxim 10 minute cu tzitzi apoi ii trebuie papa..
in schimb seara ii dau tzitzi si ii tine de foame
flori si nico la voi cum e? le mai tine tzitzi de foame sau e doar asa de sete?
nu i-am mai dat lapte praf... am incercat sa-i dau si dimineata dar nu vrea deloc... poate ca urmatorul o sa-l iau de la milumil ca are zahar.. desi cand a fost unpic constipat i-am pus duphalac care e dulce in laptic dar nici asa nu-l vrea.
in rest ma chinui sa-i dau ceai sau apa toata ziua is dupa el cu biberonul, canita si lingurita... deja numa cand vede biberonul sau canita incepe sa maraie
Vai, ce frumos, Dorutza! Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa! Eu nu mai am bunici demult, si le duc dorul...
__________________
Jurnal lulus07
Răspuns cu citat