View Single Post
  #52 (permalink)  
Vechi 05 mai 2010, 07:56:55
claudiaolteanu's Avatar
claudiaolteanu claudiaolteanu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 162cm, 88kg
Mesaje: 69
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

salut fetelor, nu am mai apucat sa scriu ce am papat zilele astea
Letutza, te asteptam in randul nostru cu detalii legate de meniul pe care vrei sa il folosesti - ca sa vedem cum rezolvam cu calculatorul

ieri dimineata am papat 1 banana mare, 1 castravete mic si o rosie - goale si fara sare, la pranz o salata cu boabe de naut, salata verde, 1 castravete, 1 rosie, juma de legatura de patrunjel, zeama de la 1 lamaie si 1 lingura de maioneza facuta din galbenus crud+ulei de masline; pe la 18.00 am papat tot aceeasi salata, pt ca am facut mai multa la pranz, iar pe la 19.00 am papat vreo 2 maini de alune si cateva seminte - simteam nevoia sa rontai ceva - mai ales ca a fost ziua aia de dinainte de musafiri.
azi pap asa:
- acum - 1 iaurt de 375 g cu 0,1% grasime si 4 linguri de fulgi de secara si ovaz
- pranz - o salata cu pui, salata verde, 3 ridichi, 1 castravete, 1 rosie + 1 lingurita de ulei +zeama de la 1 lamie + patrunjel
- seara - inca nu stiu
Desi sunt in perioada balonata, am indraznit sa vad ce mai zice domnu' cantar - si bucurie mare arata 78 kg
abia astept sa ma cantaresc luni dupa ce scap de problema.
o zi buna va doresc la toate.
claudiaolteanu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2382 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1865 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]