View Single Post
  #5224 (permalink)  
Vechi 04 dec 2011, 12:09:44
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

exact!pacat ca nu ai intrat inainte de a incepe concursul de Craciun participam impreuna, dar reusim si asa, sunt sigura! chiar acum as trece pe la tine prin casuta, numai ca e urgent sa ma apuc de treburi ca altfel...numai aici stauin fata calculatorului puuuuuup mare pentru tine, draga mea!

dar ce dieta vrei sa tii?ce sport faci? ce ai de gand sa faci pentru a slabi?poti sa imi raspunzi, raspund si eu cand revin
Da stiu...si mie imi pare rau ca am venit prea tarziu pt concurs..era o motivatie in plus...si ma ambitiona si mai tare...asta e...la urmatorul cu siguranta voi participa...Sigur vom reusi..daca suntem aici una pt cealalta nu avem cum sa dam gresVreau sa incep una hipocalorica...bazata pe principiile lui Bilic...ca i-am citit cartea ieri si m-i se pare f ok...sport voi face zumba si taebo pt inceput...dupa mai vad eu...imi schimb modul de viata cu totul...si eu puuuup mare pe tn iubita
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]