Subiect: Jurnal maryg
View Single Post
  #53 (permalink)  
Vechi 12 mar 2010, 19:02:47
maryg's Avatar
maryg maryg este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2010
Locaţie: ., Romania
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 71.4kg
Mesaje: 1.496
Aprecieri acordate: 88
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 68 mesaje
Implicit re: Jurnal maryg

Buna slabutelor ,mai am cinci zile si implinesc o luna de cand a inceput numaratoarea inversa.Zilnic consum in jur de 1200-1250 kcal,meniu pe care il notez intr-un carnetel.Sunt convinsa ca acest carnetel ma va ajuta sa ma ghidez oriunde as merge.Fac sport
junatate de ora pe zi si nu ratez nici un drum de gradinita .Am avut doua zile cand am esuat ...mancand dulciuri ,dar per total nu am depasit cu mult numarul caloric.Pana in prezent am scapat de 4 kg.(de cand am reinceput "activitatea").Daca voi fi fata "cuminte"pana in data de 17 as putea sa mai scap de un kg...daca se va intampla asa cu siguranta voi imortaliza momentul si voi atasa o poza.Mai vedem.....pana atunci.... trebuie cel putin sa ma mentin .
__________________

maryg, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1652 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]