View Single Post
  #53 (permalink)  
Vechi 22 mar 2011, 11:35:32
spera's Avatar
spera spera este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 mar 2011
Locaţie: schwechat, Austria
Vârsta: 53
Date: 165cm, 66kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabeste cu ceai de urzica

Citat:
Anterior postat de justbelieve Vezi mesajul
Din batrani se spune ca urzica are propietatea de a pune sangele in miscare si mareste cantitatea de urina eliminata si contribuie la eliminarea substantelor toxice din sange si, in general, din organism.
Daca este sa vorbim despre gust, ceaiul de urzica nu este ca un suc dulce, ci are un gust usor neplacut, insa consumat zilnic fara zahar te ajuta sa elimini apa acumulata in exces, dar si toxinele din corp.
De retinut ca o cura cu ceai de urzica se tine cel putin 30 de zile si se bea cam 1 litru pe zi.
Se face o infuzie de 4-5 lingurite de frunze uscate cu un litru de apa fiarta.
Daca bei zilnic 2-3 cani de ceai de urzica, efectul este ca slabesti cam 2 kg pe saptamana.
De retinut ca odata inceputa aceasta cura nu trebuie intrerupta.
buna dragele mele,am tot citit despre ceaiul de urzica si am inceput si eu sa-l beau de cateva zile dar amestecat cu ceai de soc,insa asi vrea sa stiu daca afecteaza in vreun fel faptul ca am hipotiroidism...?eu am tot incercat sa slabesc de mai multe ori si cu diferite tablete pt slabit dar fara rezultat iar tyrexul-l iau de 4 ani de cand mi s-a descoperit problema cu tiroida insa se pare ca totusi nu ma ajuta prea mult ...iar de mancat ,mananc foarte putin dar ce-i drept mananc c-am gras,insa evit dulciuriile si de 2 luni fac mereu sport acasa pe bicicleta statica,aparat de nordik walking si aparatul ce cele 5 curele pt masaj si am slabit doar 1,5 kg...Poate puteti sa-mi dati voi idei noi cam ce asi mai putea face sa slabesc acum am 65 de kg si 165 inaltime dar vreau sa ajung macar la 60 de kg...astept cu nerabdare sa-mi scrieti si ma bucur nespus ca am descoperit acest forum pe net.O zi buna va doresc,spera
spera, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1523 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat