View Single Post
  #5302 (permalink)  
Vechi 06 apr 2012, 12:35:18
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
salutare tuturor!
am pus copii la nani ,deci am putin timp!
Nicoles ,trebuie sa citesc din urma sa vad daca are efect tratamentul ,pt ca de 2 nopti mi se trezeste si Radu ,dar nu asa de 2 ori ,la fiecare 25 minute!inebunesc!!!asadar daca esti draguta sa imi spui la ce fel de medic ai fost!asa ca sa stiu! deocamdata il mai las sa vad poate e de la dinti ,ca asa nu se agita tare tare ,dar tot la tzitzi ii trebuie!
in rest saptamana asta am facut miscare doar 2 zile ,m-am apucat de curatenie,apai numai eu stiu cum fac ,printre :mami vreau apa,mami vreau aia ,mami vreau ailalta!!

va doresc o zi minunata!
merg sa recuperez!
ps:azi 95,1
sa stii ca si eu m-am gandit la spusele lui nicoles in primele doua zile ale saptamanii cand s-a trezit in fiecare ora, pappa putina tzitzi si somn inapoi...
dar apoi m-am gandit ca n-are cum, ar fi toate noptile asa.. nu cateva proaste cateva asa si asa si cateva bune...
spor la treaba....!!!
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat