View Single Post
  #532 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 17:52:00
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Da, clar trebuie sa facem ceva care ne si place. Desi am intalnit persoane care daca le vin bani nu prea mai conteaza ceea ce fac. Adica factorul bani atarna mult mai greu decat factorul pasiune/talent. Dar din pacate/fericire nu ma inscriu in aceasta categorie. Sau poate daca ar da banii peste mine incat dupa serviciu sa pot sa fac absolut ce vreau - da asta inseamna chiar absolut orice (de exemplu sa zicem ca daca diseara vreau sa iau cina intr-un restaurant renumit din Paris sa pot sa fac asta ) atunci poate dar subliniez poate as trece peste faptul ca nu imi place ceea ce fac.
Legat de psihologie vad ca suntem pe aceeasi lungime de unda Chiar daca multi prieteni mi-au zis ca le place sa vorbeasca cu mine despre problemele lor parca totusi nu ma vad in postura asta si cu persoane straine si unele care poate chiar au probleme serioase nu o dezamagire in dragoste sau un conflict cu cei dragi. Dar poate ma insel? Nu se stie niciodata unde ma va duce viata asa ca nu mai zic niciodata niciodata
Ma bucur mult ca suntem "colege de dieta". De la cate calorii te-ai hotarat sa incepi?
Intr-adevar, daca as putea lua cina oricand mi-as dori la vreun restaurant renumit din Paris sau Micul dejun in varful Turnului Eiffel.. Cred ca ar fi un stimul suficient de bun pentru toata lumea incat sa suporte orice zi de lucru, chiar daca domeniul nu este tocmai pe placul fiecaruia. Cel putin o perioada, ca.. Ma gandesc ca pana la urma urmei, dupa ani si ani de a-ti implini toate placerile, te saturi si de "viata buna", si de jobul respectiv.

Cu persoanele straine e mai greu sa intri in materie. Totusi, daca as fi ales psihologia, m-as fi axat pe problemele copiilor cu autism, sau cei in pericol de excluziune sociala, sau pe femei, cele care sufera violenta domestica, victime ale abuzurilor sexuale, etc. Dar mi-e bine si unde sunt. Abia astept sa ne spui unde intri, si cum ti se pare!!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!