View Single Post
  #533 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 17:56:38
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Dupa cum ti-am zis, sigur o sa imi apara mici nelamuriri cu privire la dieta. Mi-au aparut de cand am citit cartea, dar nu prea am avut timp sa intru sa intreb, iar acum mi-au mai scapat din ele. Insa mi le reamintesc pe parcurs. .
O chestie ce mi-am amintit-o si ma pune pe ganduri estre vorba de gustarea aia in care iti poti permite "mici capricii". Iti poti permite asta in fiecare zi??? Da aceleasi rezultate?? Sau trebuie sa profiti de asta numai cateva zile pe saptamana? SI de exemplu, daca eu la una din gustarile dinainte de ora 18:00 mananc in fiecare zi cate doua patratele de ciocolata neagra (exemplu numai, ca nu-mi prea place) e..ok sa mananc in fiecare zi dulce?. Oricum, nu ma prea dau in vant cu dulciurile (numai cu prajiturile romanesti, slabiciune mea. Desi nu am prea des acces la ele), dar eram curioasa. Sau mai zicea acolo de chipsuri.. Adica inteleg ca este o masura minunata impotriva frustrarii, si ca in proportii mici nu va face ravagii. Dar.. da rezultate asa ?
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!