View Single Post
  #538 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 08:54:59
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu - Uluceanu Ana-Maria

Citat:
Anterior postat de UluceanuAnaMaria Vezi mesajul
Vai, daaa, crispy-urile de la KFC si pe mine ma omoara! Eu am voie o data pe luna dintr-acelea.. imi plac prea tare sa mi le pot refuza! Iar ciocolata amaruie este singura placere dulce, cu exceptia fructelor, deci, la fel, mi se permite Dupa cum vezi, eu sunt foarte indulgenta cu mine

e foarte bine sa fii asa ...nu traiesti frustrata.....probabil ca o sa pap si eu macar un sfert de portie de KFC crispy, cand se intoarce "amicul" meu din Grecia ....il pun sa-mi faca cinste ca a plecat fara mine
O sa incep sa-mi mai permit si eu cate ceva...asa o data pe luna, vb ta, ca prea o dau in altele....si asa daca ma privez de dulce, fac caderi de glicemie, indiferent ca manac fructe...deci o data pe luna cred ca o sa fac ca tine
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]