View Single Post
  #540 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 01:19:25
Chriselle's Avatar
Chriselle Chriselle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul


buna scumpo, se pare ca eu mereu vin sa intaresc spusele tale, nimic mai adevarat din cele spuse mai sus, exact asa am patit si eu, am ajuns la o greutate"dorita cica" cu toate ca era cam mica(56,7kg) intr-un timp f scurt, dar dupa un timp nu am mai putut face fata tentatiilor, si mi-am dezoltat niste episoade de binge-eating de cea mai mare frumsete, offf, acestea sunt repercursiunile unor alegeri total gresite din trecut...normal ca le-am pus apoi pe toate la loc...si s-o iei din nou de la inceput devine din ce in ce mai greu de fiecare data...poti sa-mi explici si mie mai detaliat ce inseamna mai exact acest proces de ciclizare?adica am intrat si am calculat si eu si aparea un anumit nr de cal pe zi timp de 7 zile pt ardere normala si pt ardere exagerata...adica se refera la faptul ca atatea calorii trebuie consumate intr-o zi in functie de dimensiunile tale pt a slabi cat?sa sti ca si eu am facut tot felul de experimente in trecut, insa daca le repetam la distanta mica intre ele, nu mai aveau aceleasi rezultate
Daca imi mai confirma si altcineva ce spun e bine ca inseamna ca nu m-am repezit sa trag concluzii. Asta am experimentat si eu. O data chiar am reusit sa dau 3 kilograme jos intr-o saptamana si pentru greutatea pe care o aveam atunci era destul de mult. Si exact cum spui dupa aia scapam de sub control.
Asta cu ciclizarea caloriilor nu o stiam nici eu. Dar intr-o saptamana dadusem jos 200 de grame, in conditiile in care obisnuiam sa dau jos cam 500 - 600 de grame pe saptamana si mi-era teama ca urmatoarea saptamana sa nu intru la platou. Asa ca am citit despre ciclizarea caloriilor si eu am zis sa incerc si eu ca sa imi scot organismul din rutina. Mai multe informatii gasesti aici. Eu o sa tin saptamana asta sa vedem ce iese dar apoi vreau sa revin la numarul meu de calorii.
__________________
De vorba cu Mr. J