View Single Post
  #541 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 03:06:02
amy0404's Avatar
amy0404 amy0404 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Alexa Stan

Citat:
Anterior postat de alexa.stan Vezi mesajul
Buna Pamy,

Pai ce sa zic, Nu prea pot spune ca tin dieta, pap detoate, atat cat simt nevoia, acum mai mult de obicei pt ca este si bebe, Dar ma uimesc si eu pe mine ca nu m-am ingrasat.

Acum o saptamana mi-am luat pantaloni de gravida, si surpriza ca erau masura 44 in conditiile in care eu inainte de sarcina purtam 48-50. Asta da realizare.
Ce mamica tanara! Felicitari, draga mea! Sa fiti sanatosi amandoi!
Chiar zilele trecute am vazut la tv, asa in treacat , o emisiune despre alimentatia femeii insarcinate. Nu stiam ca este ata de important pentru viitorul copil. Spuneau, de ex. ca unele alimente cum ar fi broccoli ajuta copilul sa isi dezvolte sistemul imunitar si sa fie mai rezistent impotriva unor boli cum ar fi cancerul sau epilepsia. Chiar era foarte interesanta, acum imi pare rau ca nu m-am uitat mai mult.
__________________

amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]