Subiect: Rina 90" s
View Single Post
  #5497 (permalink)  
Vechi 05 ian 2011, 09:07:28
tinac's Avatar
tinac tinac este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: Oradea, Romania
Dieta: rina 90
Date: 166cm, 67.5kg
Mesaje: 1.588
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Rina 90" s

Dragele mele slabute ! Sunt noua printre voi si imi doresc din suflet sa ma primiti printre voi, sa ma sfatuiti si poate uneori sa ma certati daca va fi cazul.
M-am hotarat !!!!!! Vreau sa fiu slabutza.
Pentru inceput am citit cateva pagini de aici, nu am avut timpoul necesar sa parcurg toate cele 550 pag., in cateva zile insa sper sa parcurg mare parte din acest forum.
As vrea inainte insa, daca ma poate ajuta cineva, sa descarc si eu cartea cu dieta Rina 90 de pe net. Vreau sa studiez pe indelete principiile acestei diete si sa fiu pregatita 100% ca in cateva zile sa incep alaturi de voi dieta. Am 166 cm, 75 kg si 46 ani, cam sedentara, toata ziua la birou (8-9 ore), miscare nu prea multa, sport deloc. Am perioade cand ma mentin la 67-68 kg, insa in toamna asta si mai ales in dec. 2010 am cam sarit calul. Targetul meu ar fi la 62-63 kg, si stiu ca-l voi atinge pt. ca sunt hotarata sa fac o schimbare.
Va multumesc pt. sprijinul vostru si pup toate slabutele.
tinac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1727 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1210 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1211 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]