View Single Post
  #5587 (permalink)  
Vechi 19 mai 2010, 20:50:47
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de Dee Vezi mesajul
Fetelor nuj dc tineti voi SB...

O prietena a mamei nutritionista mi a zis odata ca o persoana poate slabi doar momentan (fara exceptie) interzicandu si o anumita categorie de alimente , pt ca corpul vede ca nu i mai dai carbo sa zicem, si incepe sa isi faca rezerve,retinand categoria respectiva in organism,ceea ce se transforma in grasime. Rezultatul: daca la inceput slabesti nemancand paine (de ex. ),dupa aceea o sa te ingrasi la loc imediat ce pui o firmitura in gura...

Ideea este ca nu conteaza ce mananci (corpul are nevoie de toate categ de alimente in afara de dulciuri si de grasimi tari) ci in ce cantitate. Cate putin din toate e cea mai buna solutie...

succes si la cat mai mult kg si cm in minus Mira!!!
Da se poate. Dar cand deja ai slabit un anumit numar de kg din pacate ultimele kg se duc cam greu. La mine una foarte greu.
Si trebuie sa faci unele sacrificii pentru ,,a impinge'' de la spate kg acestea ca sa plece.

Am incercat si asa. Sa mananc din fiecare,dar cam fara rezultat.
Eu am un metabolism super lenes. Asta ma inerveaza cel mai mult.

Este super greu cand sti ca ti 2-3saptamani fara abateri sa sa slabesti doar 1kg jum.


Orice abatere dupa o cura de slabit aduce kg in plus. Iar daca ti o luna fara paine ,iar dupa luna aceea papi 2feli de paine pe zi nu ai cum sa te ingrasi. Iar daca papi 1-2baghete pe zi este clar ca ,kg revin+ altele cadou.
Asa este cu orice mancare nu doar paine....

Este foarte usor sa dau sfaturi,dar practica m-a omorat si ma omoara tot timpul.
Acum exersez practica Sper sa trec cu bine.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mvthebest; 19 mai 2010 at 20:53:21.