View Single Post
  #57167 (permalink)  
Vechi 12 mai 2016, 15:44:52
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
La mine nici o surpriza - 58.5 kg - am si eu o fixatie, are si cantarul una!
Adevarul e ca nu tin deloc, deloc dieta. Si saptamana asta nu am avut deloc timp sa fac sport.

Si eu sunt stresata dar adevarul e ca stresul meu nu mai are deloc legatura cu slabitul - asa ca eu oricum merg mai departe.

Motivele mele de stres sunt la munca in cea mai mare parte si in masura mult mai mica pe plan personal.

Azi am zis ca ajung acasa si arunc tot ce nu-mi place din frigider si camara. Uneori ajung sa ma indop cu chestii care nu-mi plac si pe care nici n-ar trebui sa le mananc doar pentru ca le-am facut ( de obicei la sugestia sotului - care nu le mananca)

Nu stiu cum va descurcati voi cu barbatii - dar al meu ar vrea sa manance sanatos dar nu-i plac alimentele sanatoase. Isi doreste tot felul de grasimoase pe care sfarsesc prin a le manca eu ( ca tot le-am facut). Eu as manca si implicit as gati fff simplu - o oala de ciorba - sa am acolo in frigider cand vin de la munca, branza de vaci, oua si lapte batut ( ca tot primesc de la tara), legume la abur si gratar. Si bineinteles fructe
Sunt sigura ca mancand asa as fi si multumita si as si slabi. Dar sotul meu incepe - as manca niste salata beuf - nu poti face 3 linguri - faci un castron. Cine sfarseste prin a manca castronul? Eu! La fel - vrea piftie si pate de ficat si icre si branza frecata si mancare rece cu masline... si toate odata... Si peste toate haide sa luam si niste mezeluri de la un producator local ca il stie el si nu injecteaza mezelurile.
Nu stiu de ce are impresia ca am deschis un restaurant. Si sunt fff frustrata si fff suparata. Mie nu numai ca nu-mi place risipa dar imi da o stare psihica proasta.
I-ai zis sotului toate astea? Daca da si nu mananca,nu ii mai face ,pur si simplu. Daca totusi le faci si nu ai un vecin ,ceva,mai amarat ,ca sa i le dai,da-le la catei,ca sigur ai!
__________________