View Single Post
  #57202 (permalink)  
Vechi 12 mai 2016, 21:51:24
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
In seara asta aveam aproape 3 kg in plus fata de dimineata.
Astazi am mancat asa
Un ness cu lapte
O cafea cu lapte
Un mar
Un snitel mare de pui si un alt ness cu lapte
Si apa...si cantarul arata de ma intepa inima. E drept ca nu am fost la baie si ca am. Urme de la sosete...dat e drept asa?!
Rozi as renunta la job, dar pana nu trece nunta e greu ca avem mulye cheltuieli si chirie...si salariile in zona nu-s stralucite. Eu visez dupa nunta in cca 6 luni sa fac un bebe...stau cat stau acasa apoi caut altceva.

Nu am fost niciodata slaba...am trecut prin numeroase perioade de bulimie si binge...si dupa toate astea, urmate de dukan am ajuns la 58 kg. Asta a tinut fix 6 luni. Mereu am fost cu forme...desi nu ar trebui sa fiu asa de " terminata psihic" ma obosesc toate astea.
In seara asta am mancat 3 wasa cu pate si sunca de curcan plus cateva cubulete sunca de porc de casa...apoi mustrata fiind de calotii am iesit cu al meu la o plimbare.
Am ajuns paranoica la orice imbucatura. Alta data mancam o prajitura o placibta un sandwich si nu pateam nimic...acu trec pe langa patiserie si ma simt de parca as trada pe careva.

Uneori iesim cu niste amici si mancam amandoi o pizza, deai alteori mancam singura una...si pt jumatatea aia de pizza fac foamea in restul zilei...nu vreau minuni! Vreau sa ajung la un 65 pana la nunta...stiu ca pot...stiu ca nu e ceva irealizabil...dar ma simt legata de maini si picioare.
Va pup slabutelor...nu scriu des, dat de prin 2009 sunt trup si suflet alatuti de voi.
Draga mea, stiu cum e... pe mine ma omoara sentimentul de vinovatie atunci cand ma abat de la dieta... macar nu pot sa ma bucur de incalcare...
In ceea ce priveste patiseriile... eu le-as scoate in afara legii !!!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
butterfly30 (12 mai 2016), mihaela2011 (13 mai 2016), rozica1965 (13 mai 2016)